První draft v historii mého působení v pNHL. Podle očekávání jsem se ho bohužel nezúčastnil. Už před půl rokem jsem věděl, že ten víkend před skutečným draftem nebudu mít čas. V rámci možností výběry v 1. kole přesto hodnotíme pozitivně. Ale to neznamená, že to bude platit i za pár let. Koneckonců, jak vždycky říkám, prospekti se dají hodnotit až za 4-5 let od draftu.
Změnilo by se ale něco, kdybych během prvního kola byl online? Velmi pravděpodobně ano. Náš seznam jsme měli rozdělený na několik tiers. Druhá tier na našem listu končila u picku 12th, my jsme měli pick 13th. A opravdu na prvních 12 pozicích šli hráči, kteří i na našem seznamu byli mezi prvními dvanácti. Kdybychom byli k dispozici, zřejmě bychom oslovili Ottawu (11th) a Anaheim (12th), zda by neměli zájem o swap picků s doplatkem z naší strany. Vzali by to? Kdo ví. Udělali bychom dobře? To bychom zjistili stejně až za 4-5 let.
J.P. Hurlbert byl na našem seznamu třináctý, takže tuto volbu hodnotíme jako povinnou. Ani steal, ani špatně. Zatím...
Pravé lámání ukázat naše schopnosti by ale přišlo teprve v druhé půlce prvního kola draftu. Měli jsme až 30. výběr. Ovšem ještě na 23. (a vlastně i pozdější) pozici byl volný hráč, který na našem seznamu byl čtrnáctý. Tedy měli jsme ho hned za Hurlbertem. Přes mobil jsme dokázali oslovit dva manažery, ale čas na vyjednávání byl velmi krátký, se druhým jsme se nestihli dostat ani ke konkrétní nabídce. Jestli je to dobře, nebo škoda? Opět uvidíme za 4-5 let.
A díky přešlapům od dvou jiných GM jsme nakonec vybírali na 28. místě. Odtud draftovali Xaviera Villeneuvea, jehož jsme na našem seznamu měli jako šestnáctého. Tady tedy na první dobrou panuje velká spokojenost. Teď už jen doufat, že amatérský skauting odvedl dobrou práci a nebudu je muset za pár let vyhodit.
A na závěr děkujeme GM Islanders, že to za nás odpickoval.